03-6851414/5 : משרד ראשי טל
03-6850927 : פקס
דף הבית
אודות סע שא
מבנה האירגון
כתבות
גלריות
מידע טכני וחקיקה
יבואני רכבמשאיות משומשות
אתרים מומלצים
צור קשר
חדשות סע-שא
שם מלא:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
תוכן הודעה:

קוסטו נגד שיטת TIR

 תאריך : 29/11/2012
 כתב: איל לרמן
מקור: המטען www.shipper.co.il


בכירי ענף ההובלהוהתחבורה השתתפו בכנס השנתי של "סע-שא", ארגון הגג הגדול לחברותהובלה והיסעים.למעלה ממאה מנהלי חברות הובלה, קציני בטיחות בתעבורה, מנהלי ציי רכב, אנשי משרדהתחבורה ויבואני משאיות וצמיגים השתתפו בכנס שנערך במרכז הקונגרסים אבניו שבקרייתשדה התעופה.

את הכנס פתח היו"ר יוסי יונה ומנכ"ל סע-שא, אבי קוסטו, שארגן אתהכנס דיווח כי הארגון מאגד 60 חברות הובלה, 1,200 משאיות מכל מגוון סוגי ההובלהמתוכם כאלף נהגים שכירים, 120 אוטובוסים גדולים, וכמות זהה שלמיניבוסים.

קוסטו תוקף את מעבר הטריילרים בשיטתTIRבישראל. "עגלות אלו,אורחות לרגע על כבישי ישראל, מגיעות מחו"ל נוסעות באופן לא חוקי, לא בטיחותי, לאמפוקח ויש לתת על זה את הדעת", אמר.

הוא ציין כי חל שיפור ניכר בקשר המקצועיעם נמלי הים אך מאידך תקף את האגף הממונה על קציני הבטיחות במשרד התחבורה ואמר: "אלתסתפקו בבדיקת נוריות. היכנסו מתחת למשאיות, שוחחו עם נהגים על החשיבות בבטיחות,עקבו אחריהם בכבישים, הרימו אליהם טלפון".

קוסטו דיווח על התקדמות פרויקטקשירת המטענים שיזמה סע-שא ושהועבר לעיון משרד התחבורה. "אנחנו ממתינים לקבלתהחלטות בעקבות הנתונים שהעברנו אליכם", אמר קוסטו לנציגי משרד התחבורה שהשתתפובכנס, וקרא להם להתעורר בטרם יהיו תאונות נוספות עקב קשירות שגויות. בסיום דבריואמר קוסטו: "אני רוצה שנהגים יחושו גאווה שהם נהגי משאיות. שהאמירה אני נהג משאיתתהיה מקור לגאווה. כל נהג משאית היום נוהג מפעל מתוחכם והיי-טקי על גלגלים ועליולהיות גאה בכך".

יו"ר מועצת המובילים והמסיעים בישראל גבי בן הרוש, התריעבכנס על המחסור ההולך ומעמיק בנהגים. לדברי בן הרוש חסרים היום 3,700 נהגי משאיות,לקראת 2016 כבר יהיו חסרים 7,000 נהגים. "בכל שנה משתחררים מצה"ל 500 נהגי משאיותומאה נהגי סמי טריילר. לאן הם הולכים? לעזור לחברות הדלק כי זו עבודה מועדפת ונהיגהבמשאית לא. זה אבסורד".

אלברט אמסלם קצין הבטיחות של חברת נמל אשדוד בירך אתסע-שא ואת קוסטו על הכנס ואמר: "זה הכנס השלישי במספר שאני מגיע אליו ותמיד יש מהללמוד, תמיד יש חידושים מעניינים. אני רוצה להודות לקוסטו גם על עזרתו הרבה לנמלאשדוד בידע ובניסיון שלו בכל הקשור במשאיות והובלה כבדה
"סע שא" חברה כללית להובלה בישראל
בניית אתרים אימג'קום